13. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivaline Son Katılım 31 Temmuz!

13. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali
The 13th Asiana International Short Film Festival


AISFF Kore’de düzenlenen ilk ve en büyük uluslararası, yarışmalı kısa film festivali. Buradaki kısa filmler aracılığıyla dünya sinemasının yeni trendlerini takip etmek için en iyi yerlerden bir tanesi. Avrupa’da olduğu kadar Uzak Doğu’da da film festivalleri gibi kültürel etkinliklere insanların epey ilgi gösterdiğini görüyoruz. Katılmak ve filmlerinizle yaratıcılığınızı konuşturmak için güzel bir fırsat. AISFF Yönetici Komitesi tarafından sunulan festivalin bu sene 13. gerçekleştirilecek Asiana Havayollarının sponsorlarından biri olduğu festivalde amaç; kısa filmlerin eşsiz sinematik yaratıcılığını cesaretlendirmek ve medya kültürü geleceğini güçlü bir şekilde desteklemek. Uluslararası olmasıyla festival, kısa film türlerini uluslararası seyircilere ulaştırma imkanına sahip. Festival 05-10 Kasım 2015 tarihlerinde Kore-Seoul’da gerçekleştirilecek. Gelelim diğer kurallara ve bilgilere. Bu kısma özelikle festivale filmleri ile katılmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekiyor.


• Festival, Uluslararası yarışma, Koreli Yarışması ve rekabet-dışı Özel Program olmak üzere üç bölümden oluşuyor.
1. Uluslararası Yarışma
Büyük Ödül = 15 milyon Won (yaklaşık 15,000 Amerikan Doları), bir hatıra, 2 tane gidiş-dönüş uçak bileti, business sınıfı
Özel Jüri Ödülü = 5 milyon Won (yaklaşık 5,000 Amerikan Doları) ve bir hatıra
AISFF Rock Ödülü = 3 milyon Won (yaklaşık 3,000 Amerikan Doları) ve bir hatıra
AISFF Halk Jüri Ödülü = 1 milyon Won (yaklaşık 1,000 Amerikan Doları) ve bir hatıra.
Kısalarda Bir Yüz Ödülü = 1 milyon Won (yaklaşık 1,000 Amerikan Doları) ve bir hatıra
Yukarıda belirtilen ödüllere ek olarak, festival ortak partnerleri tarafından daha faz ödül sizleri bekliyor. SÜPRİZ^^
2. Koreli Yarışması – Korelilerin katıldığı kısa film festivali.
Büyük Ödül = 5 milyon Won (yaklaşık 5,000 Amerikan Doları), bir hatıra ve 2 gidiş-dönüş uçak bileti, ekonomi sınıfı
Özel Jüri Ödülü = 3 milyon Won (yaklaşık 3,000 Amerikan Doları) ve bir hatıra
3. Özel Program: Festival programcısı, Özel Program Bölümünü en iyi temsil eden filmleri seçip, onları davet edecek.
• Festival, Haziran 2014 tarihinden sonra üretilen filmleri kabul ediyor. Süresi en fazla 30 dakika olan filmler, kurgu/kurgu olmayan, animasyon/canlı aksiyon türlerinden herhangi bir tür olabilir. Festivale SON KATILIM TARİHİ: 31 TEMMUZ 2015. Giriş ücreti yok. Bütün kayıtlar için, sadece Korean Premier’e kabul edilmeli.
• Gösterim formatı: 35 mm film, DCP dosyaları, Beta (NTSC), Digi-Beta (NTSC), HD ve mov dosyaları. Diyaloglar İngilizce değilse, çıktısında veya videoda İngilizce altyazı olmalıdır.
• Programdan resmi davet mektubunu aldıktan sonra katılımcılar, e-posta yoluyla festival ofisine tüm gerekli materyalleri göndermeliler.Bütün belgelerin İngilizce olması zorunlu ve tüm dijital tanıtım materyallerinin 30 EYLÜL 2015 tarihinden geç olmamak üzere AISFF programı takımına mail olarak gönderilmelidir. Bütün malzemelerinizin üzerinde “FOR TEMPORARY, CULTURAL PURPOSE ONLY, NO COMMERCIAL VALUE” ibaresinin bulunması zorunludur.
• Gerekli Materyaller;
*Tamamı doldurulmuş giriş formu
*İngilizce altyazılı 2 DVD (eğer eğer bir gösterim dosyası yüklemediyseniz) (ön izleme kopyası, festivalde gösterilen çıktı veya video ile aynı versiyon olmalıdır)
*Sinopsis
*Yönetmenin biyografisi & filmografisi
*Yönetmenin açıklaması
*Yönetmenin bir fotoğrafı (Resim dosyaları 300dpi’den fazla olmalıdır)
*Filmden 3 adet fotoğraf (Resim dosyaları 300dpi’den fazla olmalıdır)
*Diyalog listesi (Orijinal diyalog & İngilizce) (Çince, Japonca ve Fransızca orijinal dillerinde de gerekli)
*Önceki festival gösterimlerinin ve ödüllerinin listesi
*Diğer tanıtım materyalleri: basın kiti, poster, film müziği, vs. (seçmeli)
• Filmlerinizi short film depot veya festhome internet adreslerinden kayıt edebilir ve ön izlemesini yükleyebilir veya 2 ön izleme DVD’sini aşağıdaki festival adresine posta yoluyla gönderebilirsiniz;

Asiana International Short Film Festival (ATTN. Program Team)
#804, Sejongro Daewoo Bldg.,
30, Saemunan-ro 3-gil, Jongno-gu,
Seoul 110-719, South Korea
————————————————————
Office : +82-2-723-6520 Fax : +82-2-783-6520
E-mail for entry : program1@aisff.org

• Uluslararası yarışma bölümü için seçmeler festival programcısı ve ön eleme jürisi tarafından yapılacak olup, hem festival internet adresinden hem de e-posta yoluyla 14 EYLÜL 2015 tarihinden sonra katılımcılar resmi ve bireysel olarak bilgilendirilecektir. Uluslararası yarışma jürisi, festival yönetici komitesi tarafından atanıyor. Uluslararası Yarışma için seçilen filmlerinizi 14 EYLÜL 2015 tarihinden sonra geri çekemezsiniz. Kayıt edilen ön izleme kopyası geri gönderilmeyecek.
• Çıktıların Gönderimi ve Yükümlülükler Hakkında: Uluslararası Yarışma için gösterim çıktıları ve video teypler, festival ofisine 16 EKİM 2015 tarihinden önce ulaştırılmalıdır. Özel program için ise aynı tarih söz konusu. Çıktının gönderiminden HEMEN SONRA, gönderen kişi festival ofisini gönderim metodu ve tarihi hakkında bilgilendirmelidir. Ayrıca faturanın orijinal kopyasına gönderenin adı, filmin başlığı ve formatı, makaraların adedi, renk durumu veya B&W durumu eklenmelidir. 13. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali, festival tarafından belirtilen resmi kurye servisi aracılığıyla gönderilen çıktıların gönderim maliyetlerini karşılar. Diğer servislerin tercih edilmesi durumunda maliyet, Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali Yönetici Komitesi’yle yapılan görüşmelerin neticesinde belirlenir. Bütün çıktı ve video teypler, katılım formunda belirtilen adrese, festivalin kapanış gününden itibaren dört hafta içerisinde gönderilecektir.
SİGORTA HAKKINDA: Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali çıktıların gidiş-dönüşlerinin yükümlülüğü konusunda sigortalıyor. Festivalin gözetimindeyken kaybolan veya zarar gören çıktılar için, çıktının yeni bir kopyasının yapılması da dahil olmak üzere sorumludur. Eğer çıktı altyazılı ise festival bunu da karşılar.
• Kayıt edilen filmlerin tanıtımda, filmlerden parçalar kullanılabilir. EPK klipleri için bu süre, filmin maksimum 3 dakika. Bu sürenin uzatılması gerekiyorsa festival, hak sahiplerine bu konuyu danışır.Kayıt edilen fragmanlar festival tanıtımı için kullanılabilir, buna uçaklardaki tanıtım da dahil. Bütün kayıtlı belgeler ve materyaller AISFF 2015 kataloglarında yayınlanmak suretiyle kullanılabilir.
• 13. Asiana Uluslararası Kısa Film Festivalinin amacı kısa filmlerin piyasasını genişletmek ve bağımsız filmler için alternatif dağıtım yolları oluşturmaktır. Ocak 2016’dan başlayıp Haziran 2016’ya kadar sürecek şekilde, ayda bir film olmak üzere Seçilen filmler; uluslararası uçuşlar, ve ulusal uçuşlarda gösterilecektir. Asiana Kısa Film Festivali gösterim lisans ücretlerini karşılamaktadır.
• Festivale filminizi göndermekle aşağıdaki maddeleri kabul etmiş oluyorsunuz;
*Festivalde filmin 3’ten fazla gösterilmemesi
*35 mm ve DCP formatı hariç olmak üzere filmin dijital bir kopyasının yapılmasını (Gösterim amaçlı Korece altyazıyla beraber). Bu durum herhangi bir kalite kaybına yol açmayacak ve kopya, festival ofisinde sıkı bir şekilde korunacaktır. Festivalden sonra kopya yok edilecektir.
*Kâr amacı gütmeyen ve eğitim odaklı amaçlar için film DVD’leri arşivde tutulacaktır. Toplu gösterim filmin haklarını elinde bulunduran kişiye danışılmadan yapılmayacaktır.
*Festivalin tanıtımdan kullanılacak bütün tanıtım materyallerinin kullanımı
*Ödül alan filmler için , festivalin bitiminden bir yıl içinde ticari amaç gütmeyen gösterimler için izin verilmelidir.
• İmzalı giriş formunun Asiana Uluslararası Kısa Film Festivali’ne gönderilmesiyle dağıtımcılar, ajanslar ve yapımcılar bütün bu belirtilen kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Festivale katılacak olanlara şimdiden başarılar diliyoruz^^ ASIANA 2014 Uluslararası Kısa Film Festivalinin fragmanı hemen aşağıdadır.

Kaynak

Short Film Depot

AISFF

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.