2015 Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması

Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması

2015 Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması – Tayvan
(23 Ekim 2015 – 08 Kasım 2015)
En büyük ödülün 10,000$ olduğu Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması, bu sene 5. senesine girdi. Bağımsız, fantastik ve orijinal görsel sanatların tüm türlerinde filmler birbirleriyle yarışacaklar. Bu sene festivale teknolojik bir yenilik damgasını vurmuş durumda – seyircilere aday olan kısa filmlerin, mobil cihazlarında izleme imkanı sunuluyor.

Bizleri pek ilgilendirmese bile, Tayvanlı katılımcılara veya bir Tayvan şirketi tarafından üretilen filmlerde Tayvan Ödülü (5,000$) için yarışacaklar. Tayvan öğrenci ödülü olan 3,000$ da cabası. Sinema sektörünün küçük de olsa desteklenmesi, hele öğrenciler açısından çok önemli. Bu festivalleri ülkemizde de daha çok görmek istiyoruz.

Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması türler arasındaki sınırları ortadan kaldırıyor ve ödül için her türdeki filmi kabul ediyorlar.

Kaohsiung Ödülü 10,000$
Fantasy-Fireball Ödülü 5,000$ (Tayvan’ın en büyük Fantastik Kısa Platformu)
Yeşil S.O.S Ödülü 5,000$ (İnsanlık ve çevre üzerine kısa filmleri cesaretlendirmek için verilen ödül)
Animasyon Ödülü 5,000$ (Bu ödülle amaç, sadece yaratıcı dehanın halkın beğenisine sunulması değil, Tayvan’ın animasyon şehri olması!

Bütün aday filmler, Kaohsiung Film Festivali online platformunda gösterilecektir (Sadece Tayvan’da). Organizasyon, her aday filme 100$ online gösterim ücreti sağlayacak, amaç Tayvanlı seyircilerin seçilen filmleri izleyebilmeleri.

Yarışmaya son katılım tarihi 15 Haziran. 25 dakikadan fazla olmayan her türlü film kabul ediliyor.

Şartlar
• Tayvan ödülü için, yönetmenin Tayvanlı veya filmin üretimi Tayvan’da olmalıdır.
• Tayvan öğrenci ödülü için adaylar Tayvan vatandaşı olmalı ve 01 Ocak 1986 sonrası doğmuş olmalıdır. Elbette öğrenci olmalıdır.
• Kaohsiung Uluslararası Kısa Film Yarışması’na daha önce başvurulan filmler kabul edilmeyecektir.
• Filmler üretimi veya ilk gösterimi 01 Ocak 2014’ten sonra olmalıdır. Diğer filmler kabul edilmeyecek!
• Kaohsiung Film Festivali çalışanları yarışmaya katılamazlar.

Tür: Her tür serbest
Uzunluk: 25 dakika ve altı (başlık ve tanıtım yazıları dahil)
Ödüller:
Kaohsiung Ödülü 10,000$
Fantasy ‘Fireball Ödülü’ 5,000$
Yeşil S.O.S Ödülü 5,000$
Animasyon Ödülü 5,000$
Tayvan Ödülü 5,000$
Tayvan Öğrenci Ödülü 3,000$
En İyi Seçim (Birkaç sayıda) 1,000$
Giriş Ücreti: YOK


Filmlerinizi Short Film Depot sitesinden kayıt edebilir ve yarışmaya başvurabilirsiniz. İkinci bir yol daha sunmuşlar ve bu yol için gerekli formaliteleri yazmışlar. Bunu merak edenler ve bu şekilde filmlerini yollamak isteyenler olur ve kuralları anlamazlarsa, yardımcı oluruz. Bunun dışında en iyi yöntem,Short Film Depot.
Filmlerin başvuru süresi geçtikten sonra iki aşamada seçim yapılır. İlk aşamada akademi ve endüstriden profesyoneller seçimi yaparlar ve eylül ayında adaylıklar duyurulur. İkinci aşamada, kazanan yapımlar Kaohsiung Film Festivali’nde ödüllendirilir.
Diğer kurallar ve filmin kullanım hakları için siteyle irtibata geçebilirsiniz veya ilgili internet adreslerinden bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.