Dünyanın En Korkunç Yerleri

Cehennem temalı eğlence parklarından yılanlarla kaplı adalara, dünya üzerinde görebileceğiniz en ürkütücü yerler bu listede. Ziyaret etmeye cesaretiniz varsa, işte dünya üzerindeki en korkunç yerler…

Oyuncak Bebek Adası

Meksika

Bir Dünya Mirası Alanı olan Xochimilco’nun ünlü olmasının asıl sebebi, Isla de las Munecas, yani “Oyuncak Bebek Adası”. Bölge, birçok kanalın arasındaki ağaçlardan sallanan bebekleri veya bebek parçaları ile ünlü.

Büyük Mavi Çukur

Belize

Belize sahilinden 100 kilometre açıktaki Deniz Feneri Resifi, harika mercanlara ve turkuaz sulara ve 1 kilometre derinliğinde bir çukura sahip. Deliğin 15 bin yıl önce buzul çağında kireçtaşı mağarası olarak oluştuğu sanılıyor.

Beelitz-Heilstatten Hastanesi

Almanya

Birinci Dünya Savaşı öncesinde tüberküloz sanatoryumu, hardal gazı ve makineli tüfek yaralılarını tedavi eden bir merkez olarak kullanılan hastane, Hitler’i de tedavi etmiş. Halen de sağlık sektörüne hizmet veriyor.

Capuchin Yeraltı Mezarları

İtalya

Dünyada Salzburg’- tan Paris’e birçok yeraltı mezarı var; fakat hiçbiri Sicilya’nın Capuchin Mezarları kadar ürkütücü değil. Halen 8000 adet mumyalanmış beden manastırın duvarlarından sallanıyor…

Cehennem Kapısı

Türkmenistan

Joss Whedon’a göre cehennemin girişi Kaliforniya’daydı ama aslında 12 bin km. uzakta… Türkmenistan’daki Karakum Çölü’nde yer alan Cehennem Kapısı, ismini 600 metrelik sürekli yanan bir çukurdan alıyor.

Aokigahara Ormanı

Japonya

Namıdiğer “İntihar Ormanı”, görünüşte güzel. Fuji Dağı diplerinde yer alan ormanın acı dolu bir hikayesi var. Aokigahara, dünyada en çok intiharın yaşandığı ikinci yer. Burada şeytanların yaşadığına inanılıyor.

Yılan Adası

Brezilya

Sao Paolo sahilinin 150 km. açığında bulunan Yılan Adası, en tehlikeli adalardan biri. Metrekareye 1 ila 5 yılan düşen adadaki yılanlar, ana karadan ayrıldıktan sonra avlanamadıkları için aşırı derecede üremiş.

Haw Par Villa

Singapur

Haw Par Villa, Singapur’da bulunan 77 senelik bir eğlence parkı. İçeri adım atıp ilerlemeye başladığınızda gittikçe garipleşen binlerce heykelle karşılaşıyorsunuz. Garip heykeller karşısında rahatsız olmamak elde değil.

Pripyat

Ukrayna

Terk edilmiş, ürkütücü yerleri temsil eden bir poster olsaydı, o yer Pripyat olurdu. 1970’te kurulan bölge 1986’da Çernobil felaketi sebebiyle tamamen boşaltılana kadar 50 bin kişilik bir nüfusa sahip olmuştu.

Kawah Ijen Volkanı

Endonezya

Endonezya’daki Kawah Ijen Yanardağı hem korkunç hem de muazzam. Ürkütücülüğünü ihtişamından alan yanardağın tepesindeki anormal derecede yoğun sülfürik gazlar sebebiyle sıcaklık aşırı yüksek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.