Dean (Ray) Koontz – Kükreyen Mağara’da Korku Sessizce Gelir

Kükreyen Mağara (Ön Kapak)

Kathleen Susan Thorton ciddi bir trafik kazası geçirdikten sonra gözlerini bir hastanede açar. Hayatına dair tek hatırlayabildiği adıdır zaten. Ne Milestone’da fizikçi olduğunu hatırlar ne de nerede yaşadığını. Geçmişinde erkek arkadaşının, kükreyen mağara denilen akarsulu kireçli bir mağarada dört arkadaşı tarafından öldürülmesine şahit olan Susan, hastanede bu dört kişiyi görmeye başlar. Asıl sorun bu dört suçlu, geçmişte şiddet ölümleriyle yaşamlarını yitirmiştir. Susan kafasından insanlar mı uydurmaktadır yoksa geçmişin korkunç hayaletleri, hastane koridorlarında kendisini mi kovalamaktadır?

Kükreyen Mağara (Arka Kapak)

Kitabın orijinal adı “The House of Thunder” olan ve Türkçe’ye “Kükreyen Mağara” olarak çevrilen bu gerilim romanını gerçekten elinizden düşürmeden okuyacaksınız, hele bu tür romanları seviyorsanız göz açıp kapayana dek kitap bitmiş olacak. Size naçizane tavsiyem, kitabı özellikle geceleri okumanız. Gerilimden hoşlanıyorsanız epey bir gerileceksiniz. Yalnız okurken olayları fazla abartmayın. Ne de olsa bir kitap sadece. Durup durup kapıların arkasını, yatağınızın altını, evin odalarının ışıklarını açıp evi araştırmaya gerek yok^^ Okuyucuların kitabın filme dönüştürülmesi konusunda epey istekli olmasından hikaye kurgusunun sağlam olduğunu anlayabiliriz. Ne yazık ki kitabı çekilen her film aynı güzellikte tat vermiyor. En iyisi kişinin hayal gücü. Hayal gücünüz ne kadar kuvvetliyse, kitaplardan o derece zevk alırsınız. Hayal gücüm zayıf diyenler içinse, bence hayal gücünüzü geliştirmek için kitap okumaktan daha güzel bir yol düşünemiyorum. Hepinize gerilimli okumalar.


Dean Ray Koontz Hakkında Kısa Bilgiler

Dean R. Koontz

• Üniversitedeyken Atlantik Aylık Kurgu Yarışması’nı kazanır ve o zamandan beri yazmaktadır. Kitapları 38 dile çevrilmiş, 450 milyon kopya satmıştır.
• Romanlarından on dört tanesi The New York Times’ın bir numarasına yükselmiştir, bu dereceye gelen bir düzine yazarın içine girer. Bunun gibi daha bir çok liste başı kitabı vardır.
• Pennsylvania’da doğan ve büyüyen Dean Koontz, Shippensburg Devlet Üniversitesi’nden (şimdiki adı Shippensburg Üniversitesi) mezun olduktan sonra Appalachian Yoksulluk Programı’nda çalışmaya başlar. İmkanları az olan çocuklara birebir ders verir. Aynı zamanda yazarlık kariyerini de geliştirir. Geceleri ve hafta sonları yazar, üstelik yoksulluk programındaki işinden ayrılıp, uzak banliyönün birinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladığında bile yazmaya devam eder.
• Bütün bunlardan bir buçuk yıl sonra eşi Gerda “Seni beş yıllığına destekleyeceğim. Bu sürede yazarlıkta başarılı olamazsan, hiç bir zaman olamayacaksın demektir”. Beş yılın sonunda Gerda işinden ayrılır.
• Dean Koontz karısı Gerda ve Golden Retriever cinsi köpekleri Anna ile Güney Kaliforniya’da yaşamlarını sürdürmektedirler.
• 09 Temmuz 1945 doğumludur.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.