Fesatlıklarınızı İtiraf Etmenin Zamanı Geldi (The Horns – Boynuzlar)

Horns – Boynuzlar (Poster)

Uzun zamandır kız arkadaşı olan Merrin Williams (Juno Temple) gizemli bir şekilde öldürüldükten ve bütün kasaba kasaba, onun katil olduğunda hemfikir olduktan sonra Iggy, bir sabah boynuzlarla uyanır. Bunu gören kasabalılar içlerindeki bütün fesatlıkları Iggy’e dökmeye başlar. Kendi ailesi bile onun masum olduğuna inanmaz. Sadece çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda avukat olan Lee Tourneau (Max Minghella), arkadaşının doğruları anlattığına inanır. Boynuzları çıktıktan sonra Ig bunun bazı yararlarını fark eder çünkü insanlar gelip yaptıkları kötülükleri ve karanlık arzularını ona itiraf etmeye başlarlar. Çok sevdiği kız arkadaşının gerçek katilini bulmada bu boynuzlardan yararlanmaya başlar. 19 Haziran 2015’te gösterime girecek olan filmde Ig Perrish rolünde Daniel Radcliffe’i izleyeceğiz.

The Horns – Boynuzlar (Poster 2)

Harry Potter’dan Beri Çok Şey Değişti

Daniel Radcliffe

Her ne kadar Daniel Radcliffe ismi akıllara Harry Potter’ı getirse bile, ona baktığımızda Harry Potter’dan eser kalmadığını fark etmek son derece memnuniyet verici. Bir karaktere tıkılıp kalmak, devamlı o isimle anılmak, o karakter kim olursa olsun, insanın canını sıkacak bir durum. Siyahlı Kadın, The F Word ve çekilmekte olan Sihirbazlar Çetesi 2 filmleri ile Daniel hayatının tamamını Harry Potter olarak geçirmeyeceğini kanıtladı.

Daniel Radcliffe

Kitap Uyarlaması Filmlere Bir Yenisi Daha Eklendi
Joe Hill’in “Boynuzlar” romanından uyarlanan film, korku ustası Alexandre Aja (The Hills Have Eyes, Mirrors) ve Daniel Radcliffe’i bir araya getiriyor. Hikaye geçmişle şimdiki zaman arasında sürekli değişiyor ve aile, din ve sevgi gibi temaları işliyor.Filmin yönetmen koltuğunda Alexandre Aja’yı görüyoruz. (Kaynak)

The Horns – Boynuzlar

Kendi adıma, filmi izlemek için sabırsızlanıyorum çünkü Daniel Radcliffe’in bu tür filmlerde çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum. Sadece Daniel’den bahsetmek film ve kitap için haksızlık olur, diğer oyuncuların performanslarını da dört gözle bekliyorum. O artık benim için Harry Potter değil, o rolde bir ara oynamış Daniel Radcliffe’den başkası değil. Dilerim Harry Potter hayranları da onu bu şekilde görmekten kaçınarak izlerler filmi, yoksa hayal kırıklığına uğrayacaklarını garanti edebilirim.

The Horns – Boynuzlar

Röportaj

Hall H’deki bir çizgi roman konferansında basına konuşan Daniel, bu filmi kendisi için çok ilgi çekici yapan unsurlardan, filmlerdeki karnlık unsurlardan, kendi rolünden, yönetmen Alexandre Aja’dan, sonraki 25 yıllık kariyerinden ve daha bir çok şeyden bahsetti.
Soru: Böyle karanlık bir öyküde rol almakta herhangi bir tereddütünüz oldu mu?
Daniel Radcliffe: Kesinlikle böyle bir tereddütüm olmadı. Harry Potter’da bile bu tarz karanlık unsurlardan epeyce vardı. Hatta bu tarz yapımlarda olmaktan hoşlanıyorum.
Soru: Bu filmde rol almakla ilgili en çok heyecanlandıran şey neydi sizi?
Daniel Radclife: Harika bir kitap, kitabın senaryoya uyarlanması da muhteşemdi. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir fikri seviyorum. Elbette burada fikir sadece kız arkadaşınızı öldürmekle suçlanmak değil ama kasaba halkının dışından birisi olarak yalnızlığı deneyimleme ve kayıplarla baş edebilme fikrinden bahsediyorum. İnsanlar filmi fantastik veya korku filmi olarak görüyorlar. Ben filmi büyülü gerçekçilik olarak görüyorum. Olayın tam ortasında gerçekleşen fantastik şeylerden ayrı olarak, dünyanın çoğunluğu aşırı gerçekçilik zemininde yürüyor.
Soru: Bazı müzikleri kullanmaktan bahsettiniz, Bazı roller için belirli müziklerden bahsediyorum. Bu rol için aklınızda hangi müzikler vardı?
Daniel Radcliffe: Bir şarkı listesi hazırladım, her karakter için hazırlarım zaten. Filmde yer bulan, The Shivers grubundan “Lonely Road” adlı bir şarkı vardı. Metallica ve Megadeth’den birçok şarkı vardı, Radiohead ve Hope of the States’de. Daha bir sürü var böyle. İki disk hazırladım. Hala da hazırlıyorum.
Soru: Hikaye, Ig’in yeni şeytani kimliği ile masumiyetini kanıtlama çabası etrafında dengelenmiş. Bu dengeyi nasıl korudunuz?
Daniel Radcliffe: Bu filmin içinde bile olsa, çok karakterlilik ve karanlık bir yana sahip olmak gibi temalar daima ilgi çekici olmuştur. Karakter tam bir anti-kahraman. Kesinlikle iyi biri ama bu demek değil ki sorgulanabilir şeyler yapmadığını söyleyemeyiz. Ama o da diğerlerini sorguluyor. Hiç bir şey sonuçsuz kalmaz. Bundan ders çıkartıyor, ve kendince bedelini sonunda ödüyor.

The Horns – Boynuzlar

Soru: Alexandre Aja nasıl bir yönetmen?
Daniel Radcliffe: Alex hakkında ne desem yeterli olmaz. Yine de deneyeceğim. Anlatacağım hikaye onun neden harika birisi olduğunu özetliyor. Filmin sonunda, son çekimi yaptıktan sonra, ben, senaryo şefi, bir saat kadar toplanıp, onunla çalışmanın ne kadar harika olduğundan bahsettik. Bunu genellikle aktörlerden duyarsınız, ekip içinde bunun gerçekleşmesi çok nadir bir durum. Bazı yönetmenler, dünyayı ben yarattım havasıyla sette gezer ve kendilerini setteki tek sanatçı olarak görür. Bir ekipte aynı şekilde hisseder çünkü farklı rolleriyle, teknik anlamda donanımlı, yetenekli insanlardan oluşmuştur. Sadece ne yapacaklarını söylenmelerinden ziyade dinlenildiklerini, ciddiye alındıklarını bilirlerse, bu onlara ve bana ilham verir. Her gün İşe gelmek eziyet olmaktan çıkar. Bilirsiniz ki yönetmen, bu harika anlardan birini daha yaratacaktır ve her gün, onun vizyonunun bir parçası olmaktan zevk alırsınız. Durum gerçekten de böyleydi.
Daha fazlası için Daniel Radcliffe röportajını okuyabilirsiniz.TIK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.