Julia Stiles Yeniden Bourne Efsanesi’nde!

Matt Damon ve Julia Stiles

Oyuncu kadrosunun toparlanmaya başladığı yeni Bourne filminde, Matt Damon’dan başka Julia Stiles’in de rol alacağı kesinleşti. Stiles ilk üç filmde hafıza kaybı yaşayan suikastçı Jason Bourne’un bir müttefiki olarak karşımıza çıkmıştı. Filmin hayranları aynı şekilde Yüksek rütbeli CIA yöneticisi olan Pamela Land rolüyle Joan Allen’in de kadroya dahil edilmesini umuyorlar.Son iki filmde anahtar rolü vardı Joan’ın. Ex Machina’nın yıldızı Alicia Vikander’in de önemli bir rol için adı geçmesine rağmen bu durum henüz netliğe kavuşmadı. Universal’ın bu sene içerisinde en önemli yapımlarından birisi de bu beşinci Bourne filmi. Paul Greengrass’ın bu filmle birlikte Bourne Efsanesi’ndeki üçüncü yönetmenliği olacak.Senaryo işini Greengrass ile birlikte Christopher Rouse ve Frank Marshall üstlenmiş durumda. Greengrass, Damon ve Greg Goodman aynı zamanda filmin yapımcılığını da yapıyorlar. Baş yapımcıların arasında Rouse ve Henry Morrison var.

Matt Damon

Julia Stiles’i, Nicolette “Nicky” Parsons rolüyle tekrar izleyebileceğiz. Önceki filmlerinde gizli ajanımız yaptığı yardımlarla Jason Bourne için değerli bir müttefik olduğunu kanıtlamıştı. Ahlak seviyesi gayet yüksek olan karakterimiz Nicky, insanların soğukkanlı ölüm makinelerine dönüştürülmelerini onaylamıyordu. 2002 yılının The Bourne Identity filminde (Türkçe’ye Geçmişi Olmayan Adam olarak çevrildi) rolü pek azdı ama giderek daha çok yer bulmaya başladı. The Bourne Supremacy (Medusa Darbesi) filminde Bourne tarafından kaçırılmıştı.
Filmin çıkış tarihi takvimlerde bir sene sonrasını gösteriyor. Çok bir zaman kalmamış, yani kısa süre içerisinde film hakkında daha çok detay ortaya çıkacaktır. Bourne 5 filminin tam adı belli değil. Çıkış tarihi birkaç hafta öne çekildi. 29 Temmuz 2016 tarihinde, her şey yolunda giderse filmi sinemalarda izleyebiliriz. Tarihin öne çekilmesindeki amaç, bu filmle Star Trek 3 filmi arasına biraz zaman koymak.

Julia Stiles
Paul Greengrass (Yönetmen-Senarist)

Bourne Serisi’ne başlamak isteyenler için film sıralaması;

  1. The Bourne Identity (Geçmişi Olmayan Adam) 2002
  2. The Bourne Supremacy (Medusa Darbesi) 2004
  3. The Bourne Ultimatom (Son Ultimatom) 2007
  4. The Bourne Legacy (Bourne’un Mirası) 2012
  5. Çekilecek

Birde unutmamanız gereken birkaç detay var. Bourne Efsanesi üç film olarak tasarlanmıştı. Zaten üçüncü filmin adına bakarsanız Son Ültimatom olduğunu görürsünüz. Madem bu son ültimatom, peki bir sonraki filmin ismi neden GERÇEKTEN BU SON ÜLTİMATOM olmadı diye merak ediyor insan. Bourne’nun Mirası’nda Matt Damon yok zaten ve bu film diğerlerinden bağımsız. Bu yüzden son üç filmde Matt Damon oynadı dediğimizde bu filmi dışarıda bıraktığımız anlaşılmalıdır. Bu dördüncü bağımsız filmi ayrıca inceleyeceğiz. Bourne’nun Mirası, seyircilerden ve özellikle filmin hayranlarından olumsuz eleştiriler almıştı. Elbette bir film tamamen kötü olamaz. Göreceğiz.

Kaynak

Deadline

Cinema Blend

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.