Tren Filmleri Festivali

SİNERAY 21. ULUSLARARASI TREN FİLMLERİ FESTİVALİ Marakeş,
CINERAIL 21st INTERNATIONAL FESTIVAL TRAINS ON FILM
Marrakesh, Morocco

SineRay Festivali bu sene Marakeş’te başlıyor! Güldürecek, ağlatacak ve hayal gücünüzün sınırlarınızı zorlayacak filmlerinizi dünya ile paylaşmaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise aşağıda paylaştığımız katılım koşullarını okumaya başlayabilirsiniz.

Üç farklı dalda (Kısa Film Yarışması, Belgesel Yarışması ile Kurumsal ve Reklamcılık Filmleri) gerçekleşen festivale filmlerinizle başvurmak için son tarih 31 Temmuz 2015. Festival 18-20 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Burada önemli olan eserlerinizin raylar veya arka planınızda bunların kullanılması. İlginç bir festival ve yaratıcı kısa filmciler, belgeselciler için ilginç çalışmalara sahne olacağına şüphe yok.

KISA FİLM YARIŞMASI

Katılım Koşulları
• Kaydettiğiniz filmin açıkça ve kanıtlanabilir şekilde tren yollarıyla bir şekilde ilgisi olmalı. Festivalin adı zaten trenlerle ilgili. Daha önce katıldığınız filmlerle bir daha katılamazsınız.
• Filmleriniz 60 dakikayı aşamaz.
• Fransızca veya İngilizce dillerinden başka bir dille seslendirilen filmlerin iki dilden herhangi biriyle altyazısı eklenmeli.
• Katıldığınız filmlerinizi festival, reklam amacıyla televizyon dahil olmak üzere tanıtım amacıyla kullanma hakkına sahip olacaktır.

KAYIT İŞLEMİ
Kayıtlar en son 31 Temmuz 2015 tarihinde. Katılabileceğiniz kategoriler kurgu, belgesel, deneysel, kurumsal ve reklam filmleri. Kurumsal filmleriniz belgesel dalında kabul edilmeyecektir. Merak etmemeniz gereken diğer bir konu ise, kayıt ettiğiniz filmlerinizi seçim komitesi tarafından sınırlandırılmış olması. Bu maddeyi özellikle kurumsal ve reklam filmlerini vermek isteyenler için koyduklarına şüphe yok.


ÖDÜLLER
SineRay Büyük Ödülü
Kurgu Dalında Altın SineRay Ödülü
Belgesel Dalında Altın SineRay Ödülü
Kurumsal Filmler Dalında Altın SineRay Ödülü
Reklam Filmleri Dalında Altın SineRay Ödülü
Aynı zamanda jüri özel ödül verme veya bundan söz etme veya herhangi bir ödül vermeme hakkına sahiptir.
Seçilen filmler 28 Eylül 2015 tarihinden itibaren SineRay’in resmi internet adresinden ulaşılabilir olacak. Filmlerinizi posta yoluyla (elden) gönderecekler için, gönderim masrafları gönderen kişiye ait. Gösterim formatları USB veya hard disk vasıtasıyla DVD-Video, Blu-Ray Disk veya sıkıştırılmamış dijital dosyalar (.MOV, .DV, .AVI, .HDV) şeklinde olacak. postaların üzerinde “ticari değeri yoktur” ibaresinin bulunması önemli yoksa festival tarafından reddedilirsiniz. Gönderdiğiniz filmlerin size geri dönüşü festival komitesi tarafından yapılacak. Bu süre içinde film festivalin garantisi içerisinde. Eğer bir zarara uğrarsa filminiz, sadece kopyanın değerini karşılamakla sınırlamışlar. Aralık 2015 civarlarında filmler elinizde olur. Ek olarak seçilen filmlerin yönetmenleri veya yapımcıları elektronik olarak doldurmaları gerekn bir form alacaklar ve onu contact2015@cinerail-fest.com adresine göndermeleri gerekiyor.
Yine de short film depot adresine adresinden filminizi kaydetmenin ve festivale göndermenin en kolay yolu.


KISA FİLMLER İÇİN DESTEK
Festivalin amacı seçilen filmlerinizin tanıtımı yapmak, filmlerinizi desteklemek ve yardımcı olmak.


KAYIT VE KATILIM ÜCRETLERİ
Festivale kaydolmak ücretsiz. Yalnız konaklama ve yolculuk masrafları filmin yapımcılarına ve yazarlarına ait.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.