Kitap Kulübü

Kitap Önerileri
Kitap Önerileri
Patika Kitap Kulübü

Edebiyat bir çok alanda esin kaynağıdır ve bu bazen karşılıklı bile olabilmektedir. Kitap, insanın hayal gücünü zenginleştiren büyük bir hazinedir. Sinemadan farklı olarak kitaplarda sınır hayal gücüdür. İnsan kitaplarla büyür ve olgunlaşır. Zaman zaman hayatlara yön verir, başka insanlara örnek teşkil ederler.  Bazen de bizi rahatlatır ve başka diyarlara maceralar aramaya götürürler. Kitap Kulübü’nde edebiyat tarihinden, romanlara ve yazarlara kadar kitap dünyasına dair çeşitli bilgiler öğrenebilirsiniz. Güncel olanlardan, tozlu raflarda unutulmuş kitaplara kadar her kitap bu kulübün inceleme alanına girer. Bu konuda sizlerin de düşünceleri varsa bizimle paylaşabilir ve bu sitede yazılarınızı yayımlayabilirsiniz.

Kitap Eleştirilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Okuduğunuz kitabın konusundan, mümkünse yazarından ve eserlerinden bahsedilmesi bize kitap konusunda genel bir bilgi verir. Kitabı alırken yazarı hakkında bilgi sahibi olmak o kitabı okurken okura bambaşka bakış açıları kazandırabilir.
  • Kitabı okuyup bitirdikten sonra etkilendiğiniz konulardan bahsetmek, bu düşüncelerinizi samimi bir şekilde paylaşmak yazılarınızın okunurluğunu artıracaktır.
  • İmlâ kurallarına dikkat edilerek cümlelerin anlamlı bir şekilde (çok uzun olmayan cümleler) aktarılması, okuyucunun sıkılıp yazıyı kapatmasını engeller. Yazınızı bitirdikten sonra yazıyı bir kere daha okumanız size nerelerde hatalar yaptığınızı görmenizi ve bu hataları tekrarlamamanızı sağlar.
  • Kitabın kapak resimleri ve varsa kitabın içinden çeşitli çizimler yazınızın görselliği atrırır ve okurun kitabın konusunu gözünde daha iyi canlandırmasını sağlar.
  • Kitap ve yazarı hakkında çeşitli sitelerden bilgiler edinmek ve bunları kendi cümlelerinizle aktarmak çok önemlidir. Bilgi kaynaklarının kitabın veya yazarın kendi internet adresi veya bizzat kendisiyle ve/veya yetkili kişilerle yapılan söyleşilerden kaynaklanması tercihimizdir. Kaynak neresi olursa olsun bu yazının altında belirtilmelidir.
  • Burada belitilmeyen maddeler varsa bunları yazılarınıza ekleyerek yaratıcılığınızı insanlara gösterebilirsiniz. Unutmayın, bir kitap bin insan yaratır. Okumaya devam!

[catlist name=kitapkulubu pagination=yes numberposts=20]