Eda Ece Kimdir? Yasak Elma Dizi Setinde Aşkına Koştu

Öpüşmesi olay olmuştu Yasak Elma’nın Yıldız’ı Eda Ece set arasında aşkına koştu

Daha önce birçok projede yer almasına rağmen Yasak Elma ile milyonların sevgisini kazanan Eda Ece, dizinin set arasında basketbolcu sevgilisi ile vakit geçirdi.

Genç oyuncu Eda Ece’nin, Anadolu Efes Basketbol Takımı’nda forma giyen Buğrahan Tuncer ile yaz ortasında başlayan aşkları tam gaz devam ediyor. İkili, yoğun iş programlarından buldukları vakitlerde sıklıkla bir araya geliyor.

Yasak Elma’da Yıldız karakterini canlandıran Eda Ece, önceki gün dizi setinden bulduğu ilk fırsatta sevgilisiyle görüştü. Koyu bir sohbete koyulan ikilinin baş başa kahve keyfi kameralara yansıdı.

Flört döneminde samimi tatil: Öte yandan flört ettikleri dönemden birkaç hafta sonra Bodrum’da buluşan çiftin samimi görüntüleri günlerce konuşulmuş ve öpüştükleri görüntüler haber sitelerinde kısa sürede yayılmıştı.

Peki Eda Ece kimdir?
Eda Ece, 20 Haziran 1990 tarihinde İstanbul’da 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak doğmuştur. Tam adı Eda Ece Uzunalioğlu’dur.

Lise eğitimini Şişli Terakki Lisesinde tamamlayan Ece, yüksek eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü üzerinde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini bitirdikten sonra Sanat Tarihi üzerine ders aldı ve bir galeride çalışmaya başlamıştır. 

Ayrıca okul yıllarında tiyatro kollarına üye olan ve oyunlarda görev alan Eda Ece, bir gün oynamış olduğu bir tiyatro oyununda menajer Tümay Özokur’un dikkati çekerek oyunculuk teklifleri almıştır.

2011 – 2014 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Eda Ece, Günçiçek Seymen (Cimbom) karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır.

2013 yılında “Beni Böyle Sev” adlı dizide rol almıştır. Ayrıca 2013 yılında “Kızım İçin” adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve İnci Türkay ile birlikte oynamıştır.

Eda Ece, 2015 yılında başrollerinde Seren Şirince, Berk Oktay, Pamir Pekin’in oynadığı “İlişki Durumu: Karışık” adlı dizide Ceren rolünü oynamıştır.

2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay’ın yazdığı “Görümce” adlı filmde başrol oynamıştır. Genç oyuncu şu sıralar Yasak Elma dizisinde rol almaktadır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.