Sosyal Medya Yönetimi

sosyal medya yönetimi fiyatı

Her işletmenin sosyal medya hesapları bulunmalıdır. Bu bir lüks değil, tam aksine en gerekli şeylerden bir tanesidir. Tabi ki böyle söylenince neden diye soruyorsunuzdur. Hemen Açıklıyoruz…

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

sosyal medya yönetimi fiyatı
Sosyal Medya Yönetimi nedir

Sosyal medya yönetimi her işletme sahibinin önce kendisinin tanıdığı fakat sonra bu işin uzman olan ellerde olması gerektiğini anladığı, Google Plus, Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Linkedin, Blogger ve Google business Google Maps gibi uzayan giden bir hesap açma, yönetme ile kazanç sağlayabileceği bir iştir. İşletmeye bu doğrultuda personel alımı da yapmak gerekebilir. Ya da ekibimiz gibi uzmanlara daha düşük maliyetlerle yönetimi sağlanabilir. Ama siz kendiniz yönetmek istiyorsanız veya bizim nasıl yaptığımızı merak ediyorsanız aşağıda her bir sosyal medya hesabının nasıl yönetildiği, nasıl açılması gerektiği, ne tür içeriklerle firmanızı on plana çıkarabileceğinizi bu sosyal medya hesaplarını yönetirken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve hangi stratejilere takipçi sayısını , beğeni sayısını ve aktif görüntüleme sayısınin arttirabilecegini ve geri dönüş avantajlarını sizlere teker teker anlatacağım.

Google Plus Sayfası Açmak

Google Plus Sayfası Açmak
Google Plus Sayfası Açmak

 

Hiç bir sosyal medya hesabınız olmasa bile mutlaka bir tane google plus sayfası edinmeniz gereklidir. İşletmenizin adresini ve yerini işaretleyin, restoran, cafe, bar, ofis veya da büfeniz ne olursa olsun sizi arayanlar her zaman bulmalı. Bu sayfada telefon numaranız, internet adresiniz, yeriniz ve çalışma saatleriniz tüm insanlara açık bir şekilde gözükür. Burada bir yanlışlık yapmamak ve saatleri mesaiye göre tam ayarlamakta büyük bir önem teşkil eder. Müşterileriniz kapıda kalsın istemezsiniz. Daha sonra kampanyalarınız, duyurularınız ve ürünleriniz hepsini bu sayfa üzerinden tanıtabilirsiniz.

Facebook Sayfası Açmak

Fcaebook Sayfası yönetmek
Fcaebook Sayfası Açmak

İşletmeniz için en çok tutacak ve en çok yarar getirebilecek sosyal paylaşım ağı facebooktur. İşletmenizi tanıtmak, yerini göstermek, gönderiler paylaşmak ve reklam vermek için en iyi platformlardan bir tanesi. Fakat reklam vermek deyince öyle büyük meblağlar düşünmeyin veya facebook’a reklam vermek kaç para acaba diye sormayın en düşük 10 tl gibi fiyatlarla reklam verebilirsiniz. Üstelik işletmenizin yakınlarında bulunan insanlara yönelikte bu reklamı ayarlayabilirsiniz. Bir iletişimci olarak söylüyorum insanlar reklamınızı görüp sayfanızı beğenmese bile hatta iş yerinize uğramasa bile bu sizin marka bilinirliğiniz açışından çok önemli bir gün size uğrayacak ve hatırlayacaktır. Tabi bu sözüm cafe ve pastane sektöründe ki insanlara genelde. Ayrıca facebook sayfası oluşturmak yakınlarınız, müşterileriniz ve yeni müşterileriniz için olumlu veya olumsuz geri dönüşler alablieceğiniz bir alan oluşturur. Sayfanıza yapılan yorumlar, beğenmeler veya şikayetler şirketinizi veya işletmenizi geliştirmek için sizlere ipucu verir. Tabi bir de söyle yanlış bir mantık da var özelliklede belirtmek isterim. Vereyim bizim yeğene üç beş kuruş açsın hesabı derseniz hiç açmasın daha iyi çünkü sürekli paylaşımlarda bulunmayan, reklam vermeyen veya ilgilenmeyen sayfalar facebook çöplüğünde bir yerlerde kalır ne google’da arandığında ne de başka arama motorlarında gözükmez hatta facebook içindeki aramalarda bile silinebilir. Umarım da öyle olur çünkü güncel olmayan bir sayfada en son gönderiniz 10 ay önce yayınlandığını gören insanlar işletmenizin kapandığını ya da düzenli olarak çalışan bir yer olmadığını düşüneceklerdir ki bu da işinize büyük zarar verir. Bir veya iki kişinin görüşü diyebilirsiniz fakat 24 saat yayında olan bir yerde kaç kişinin o sayfayı gördüğünü bilemezsiniz. Ayrıca facebook sayfasını işletme sahibi olarak işletiyorsanız düşmemeniz gereken reklam oyunlarıda var. Bir kategori eklediğinizde birden fiyat alır gider başını ve fazladan para ödersiniz facebook kişişel verileri kullanrak reklam hizmeti versede bunların hep doğru olduğu büyük bir yanılgıdır. Örneğin ; Reklam ayarlarında reklamı üniversite mezunlarına göstermeyi hedeflediniz ve gösterilmeye başlandı. O bölüme hayat üniversitesi yazan birinin sayfanızı beğenmesi ile karşılaşabilirsiniz 🙂

Twitter Hesabı Açmak

Twitter Hesağ yönetimi
Twitter Hesabı Açmak

Twitter hesabı çoğu firma için pek önemli görülmese de ünlüler ve popüler insanlar için büyük bir önem arz eder. Bu ünlüler ve popüler insanların yaptığı paylaşımlar da firmalar açışından çok önemlidir. Ayrıca twitter’da şirketinize gönderileriniz hastaglarıniz ve favlarınızla bir karakter yaratabilirsiniz. Aynı şekilde facebook gibi reklam da verebilirsiniz mutlaka olsun denilen hesaplardandır. Bu arada unutmadan İnternet sitenizle bağlantılayıp tüm bu hesaplarda otomatik gönderim yapabilirsiniz. Otomatik gönderim atmak hem zaman açısından hemde emek açışından büyük bir tasarruf sağlar. Merak edenler olursa yorum atabilir.

İnstagram Hesabı Açmak

instagram hesap yönetimi
İnstagram Hesabı Açmak

İnstagram neredeyse salt fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu bir sosyal paylaşım ağıdır. Fakat bu paylaşım ağı üreticiler ve hizmet sektörü için neredeyse can damarıdır. Ayrıca facebook ile olan birleşmesinden sonra instagram çok daha efektif hale gelmiş aynı zamanda facebook üzerinden de instagram fotoğraflarını yayınlama fırsatı doğmuştur. Güzel bir pasta resmi, parlak bir kol saati veya basit bir t-shirt her şeyin reklamını yapabileceğiniz hatta sizi online ticarete bile yatırım yapmayı düşündürecek olanaklarla doludur. Ürünlerinizi tanıtın, efektler ile onları daha güzel gözükür hale getirin, yaptırdığınız tasarımlar ve ürünlerin farklı sunum şekillerini sunun  kısacası bunlarıda bir tıkla facebook’tan paylaşın bence gayet güzel. Tabi tüm bu hesapları yönetirken de dikkat etmeniz gereken belki de en önemli nokta bir işletme karakteri çizmenizdir. Bunla neyi kastediyorum tüm hesaplarınız da farklı farklı paylaşımlar olmasın veya farklı tasarımlar olmasın, en güzel logolarınızı kullanın. Bir ipucu daha sayfa paylaşımlarınızı akşam saatlerinde yani internet kullanıcı sayısının tavan yaptığı saatlerde 20:00-24:00 arasında yapmaya özen gösterin.

Sosyal Medya Hesapları Yönetimi Konusunda Kısa Bilgiler

İşletmenizin sosyal medya hesaplarını açıp yönetmesi için bir yerle anlaştıysanız düzenli olarak paylaşımlar yapıp yapmadığını özel günler ve dini-milli bayramlarda kutlama mesajları yayınlayıp yayınlamaduğını, gönderileri oluştururken kullandığı dil biçimini ve facebook reklamları için ne kadar harcadığını sorun. Sonra çok yüksek fiyatlara kalitesiz bir sosyal medya yönetimi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer kendiniz sosyal medyanızı yönetecekseniz daha yemeniz gereken çok fırın ekmek var. Reklam vermeden önce ve tasarımları veya ürünlerinizi paylaşmadan önce bir bilene danışın. Yada Sssyal Medya Yönetminizi bize devredin her şeyi unutun gitsin. 🙂 Tabi ki bunların hepsi bir yana internet siteleri ve sosyal medya hesaplarıyla yıllar yılı uğraşmanın getirdiği bilgi birikimini ne kadar anlatsam burada ifade edebilmem oldukça güç fakat bu konular ile ilgili oldukça deneyimli olduğumu söyleyebilirim. Sosyal medya hesaplarınızı bizim yönetmemizi isterseniz BURAYA TIKLAYIP bizden fiyat alabilirsiniz ve sosyal medya hesaplarınızı nasıl yönetebileceğiniz konusunda bize danışabilirsiniz.