“Pokemon Go” Oyunu Oynarken Ceset Buldu!

Pokemon Go Oyunu Nedir ?

Pokemon go oyunu nedir ?
Pokemon Go Oyunu Nedir ?

90’lı yılların çocuklarının çok sevdiği Pokemon çizgi filmi oyuna dönüştü. Çizgi filmde evinden ayrılan gençler poke topları ile birlikte maceraya atılırlar. Poke Topları Pokemonları içine hapseden bir araçtır. Pokemonlar ise o dünyada vahşi bir biçimde yaşayan fakat eğitilebilen ve bir sevgi bağı kurulabilen canlılardır. Bilenler için bu yazdıklarım garip gelebilir ama bilmeyen insanlar için yazıyorum. Pokemon Go oyunu ise tıpkı çizgi filmdeki karakterler gibi insanları Pokemon avına çıkartıyor. Telefonunuzun kamerasını etrafa tutarak ekrandan sanal Pokemon karakterlerinin çıkmasını bekliyorsunuz. Çıktığında ise onu yakalamaya çalışıyorsunuz. Daha sonra bu pokemonları eğiterek diğer Pokemonlar ile savaşabiliyorsunuz.

Pokemon Go Nasıl Oynanır ?
Pokemon Go Nasıl Oynanır ?

Pokemon Go Oyununda Su Pokemonu Ararken Ceset Buldu!

Milyonlarca insanın telefonlarına indirdiği bu oyun garip olaylarla karşılaşılmasına sebep oldu. Shayla Wiggins, milyonlarca insan gibi bu oyunu telefonuna indirdi ve pokemon avına çıktı. 19 yaşındaki genç kız, su pokemonu aramak için gittiği nehrin kenarında bir ceset buldu. 911’i arayan genç kız olay yerine polisleri çağırdı. Pokemon Go oyunu sayesinde bulunan ceset ile ilgili ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Pokemon Go Oyunu Oynarken Ceset Buldu
Pokemon Go Oyunu Oynarken Ceset Buldu

Pokemon Go Yüzünden Göz Altına Alındı…

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de .Apk olarak bilinen dosya biçimleri ile indirilen ve oynanmaya başlanan oyundan ilk haber İstanbul’dan geldi. İstanbul’da bir kişi Pokemon avlamak için Şişli İlçe Emniyet Çocuk Büro Amirliği’nin önüne geldi. Burada Pokemon avlamaya çalışırken dikkat çeken şahıs polisler tarafından göz altına alındı. Bir diğer olayda araç kullanırken Pokemon avlamaya çalışan Hamar Lickson, o anda bir Pokemon görerek zincirleme trafik kazasına sebeb oldu. Avustralya’da polis tarafından uyarılan vatandaşlar yolda yürüken sürekli telefonlarına baktıkları için uyarılırken talihsiz kazalara sebebiyet verecek bu oyun hakkında henüz bir şey yapılmış değil. Şöylede bir şey var gezmek istemeyen oyuncular bu oyundan hile yaparak gezmekten kurtulabilir. Bu sayede talihsiz bir kaza yaşama risklerini en aza indirmiş olurlar. Oyunda başarılar fakat dikkatli olmayı unutmayın.

 

One thought on ““Pokemon Go” Oyunu Oynarken Ceset Buldu!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.