Sky Force 2014 ~ Yeni Versiyonu Çok Çılgın!

Sky Force Oyun İncelemesi
Sky Force

Eğer bir oyun tutkunuysanız, özellikle de savaş oyunlarına meraklıysanız daha önce bu oyunu oynamamış olmanız imkânsız. Sky Force, şimdiye kadar oynadığım en iyi aksiyon oyunlarından bir tanesi. Oyunu oynayanların çoğundan olumlu puanlar alan bu oyundan benim kadar zevk alacağınızı düşünüyorum. Mobil olarak telefon veya tablet üzerinden oynayabileceğiniz gibi bilgisayar üzerinden de oynamanız mümkün. Ben daha çok tablet üzerinden oynamayı seviyorum. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Plays veya Appstore üzerinden “Sky Force”oyununu indirmek.

Sky Force
Sky Force

Infinite Dreams tarafından yeni bölümler eklenmiş oyunda kaydetme özelliği ne yazık ki yok. Yine de oyun sırasında pek sorun olmuyor. O bölümün başına başına dönüp daha bir deneyim kazanmış bir şekilde oynamak inanın çok zevkli. Zaten öyle bir özellik olsa oyun çok kısa sürede biterdi, tadı da damağımızda kalırdı.

Sky Force
Sky Force

Oyunda topladığınız yıldızlarla geliştirmeleri yapıyorsunuz.  Her bölümde seviyeleri aşmak için belli bir yıldız toplamanız ve görevleri eksiksiz tamamlamanız gerekiyor. Oyunun bir güzelliği de şu; aynı bölümü kolay, zor, çok zor, kabus gibi seviyelerde oynayabilirsiniz. Yıldız toplamak için bir bölümü defalarca oynamanız gerekebilir. Oyun bölümleri sizi zorlayabilir ama oynadıkça oyunu ezberlediğinizi ve bölümlerin size gittikçe kolay geldiğini fark ediyorsunuz. Kendi adıma konuşmak gerekirse bütün geliştirmeleri tamamlayıp, bölümlerin neredeyse hepsini açmış durumdayım. Buna rağmen ilk başta çok zorlandığımı hatırlıyorum. Hiç korkmayın, silahlarınızı geliştirdikçe çoğu düşmanınızın uçağınızın otomatik silahlarıyla vurulduğunu görebilirsiniz.

Sky Force
Sky Force

Meşhur bir beşinci bölüm olayı var. Bu bölümün ilk seviyesini başarıyla geçmiş ama ikinci bölümünde takılmış biri olarak söylüyorum. Gerçekten zor bir bölüm çünkü vurmanız gereken çok şey var, birde peşinizden gelen bir ışın var ki bu ışın size değdiği anda uçağın tüm mekanizmaları etkisiz hale getiriliyor ve artık ateş edemiyorsunuz. Ateş edemediğiniz için oyunu tamamlamak için bütün silahlardan bir şekilde kaçmanız gerekiyor. Önemli olan o peşinizdeki garip ışının size değmemesi. Bir o yana bir bu yana kaçmak, kaçarken aynı zamanda düşman silahlarını vurmak bir süre sonra el alışkanlığına dönüşüyor ve bu muydu bu kadar zor olan dedirtiyor. Darısı geri kalan seviyelerde benim başıma…

Oyundan Keyif Alabileceğiniz Birtakım Özellikler

  • Oyun içerisindeki bir çok savaş yeri ve her bir savaş yerinin içindeki seviyelerle hemen bitmeyecek bir oyun keyfi
  • Oldukça zorlayıcı birçok boss savaşı
  • Kalkan, misil, lazer, mega-bombalar ve mıknatıslarınızı geliştirip, daha etkileyici silahlarla oynama zevki
  • Oyunda savaş sırasında mahsur kalmış sivilleri kurtarmanın keyfi
  • Her oynadığınızda oyun skorunuzu yükseltme şansı
  • Etkileyici ses ve görsel efektler
  • Otomatik ateş özelliğiyle bir de gereksiz tuşa basımın olmaması, oyunun tek elle bile oynanmasına imkân veriyor
  • Cidden bağımlılık yapıyor

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.