Zombie Cathers – Zombi Avcıları (Zombilere Bayılacaksınız!)

Zombie Catchers Game
Zombie Avcıları Oyunu

Tablet ve telefonunuzdan oynayabileceğiniz macera dolu bir oyuna hazır mısınız? Dünya zombiler tarafından işgal edilmiş ve sizin göreviniz onları avlamak! Bunun için çeşitli silahlarınız var ve onları geliştirerek zamanla daha güçlü hâle geliyorsunuz. Sadece bununla da sınırlı değil! Avladığınız zombilerden çeşitli ürünler elde etmek üzere onların suyunu sıkıp minik büfenizde onları müşterilerinize servis ediyorsunuz. Böylece yeni geliştirmeler için para kazanıyorsunuz.A.J. ve Bud denilen iki galaksiler arası iş adamı zombilerden para kazanmanın bir yolunu bulmuş bile. Bud ve A.J.’nin Orijinal Taze ve Sıkılmış Meyve Suları! Bud bir robot ve A.J. ise bir uzaylı. Ama insanlar için bu sorun değil. Onlar bu ürünlere bayılıyor ve meyve sularıyla yiyecekleri almak için uzun kuyruklarda beklemeyi göze alıyorlar. Kim demiş zombi istilası kötüdür diye? Bana ilk başta zalimlik gibi gelmişti. Yani zombileri zıpkınla avlayıp sonra onların suyunu sıkıp çeşitli ürünler elde etmek… Zamanla alışıyorsunuz. Oyunda çeşitli zombiler var ve oyun ilerledikçe, seviye atladıkça yeni zombiler keşfediyorsunuz. Her bir zombiden farklı ürünler elde ediyorsunuz. Bazen birkaç zombi türünü bir araya getirip çok daha farklı ürünler elde etmeniz de mümkün. Zombi oyunlarını seviyorsanız sizin için bir problem olacağını düşünmüyorum. Zamanla oyunda yeni avlanma bölgeleri açarak ve zombileri belirlemek için kullanılan yeni insansız hava araçları alarak bir sürü zombi yakalayabilirsiniz. Hatta Amazon’da oyunun tişörtleri bile satılıyor. Oyunu bu kadar çekici yapan şeyler arasında çizimler, ses efektleri, müzikler ve kontroller var.

Not: Oyunun hileli versiyonu da var. Sınırsız para ve plütonyumunuz olabilir ama inanın bana bu bir süre sonra sıkabiliyor. En iyisi bileğinizin hakkıyla oyunu ilerletmek. Böylesi çok daha eğlenceli.

Two Men and a Dog tarafından sunulan oyun; Helsinki, Finlandiya’da bağımsız bir oyun stüdyosu tarafından geliştirilmiş. Stüdyonun kurucuları Matti Kallonen ve Aleski Raisanen. Stüdyonun diğer üyeleri arasında Ville Heijari and Felix Westphal da var. (İsimler tanıdık geldi mi? Bana gelmedi!)  Oyunun oynanışı ise son derece basit. İnsansız hava aracınız bir bölgede zombi belirlediğinde sinyal gönderiyor. Sizde o bölgeye iniyorsunuz. Zombiler yer altında saklanmayı çok seviyorlar. Onları çıkarmak için beyin atmalısınız. Saklandıkları bölgeden biraz uzaklaşıp, zombilerin çürük beynin kokusuna gelmelerini bekliyorsunuz sonra onları zıpkınla (veya diğer silahlarla) etkisiz hâle getiriyorsunuz. Zombi yakalandıktan sonra Bud devreye giriyor. Zombileri araca çekip, onları kafese kilitliyor. Zıpkın gibi silahlara ne kadar uzun süre basarsanız silahınız o kadar uzağa, etkili bir şekilde gider. Daha iyi sonuçlar için silahlarınızı geliştirmeniz gerekiyor. Bir alanda zombilerin tamamını yakalarsanız bir kuru kafa geliyor. Bunları biriktirdikçe rütbeniz de artıyor.

Zombie Cathers Swamp
Zombi Avcıları Bataklık

İlk başta size kolay gelse de oyun, inanın zamanla zorlaşıyor. Zombiler zamanla koruyucu giysiler giyiyorlar, onları delmek için birkaç defa etkili bir şekilde silahınızı kullanmanız gerekiyor. Uçanı, kaçanı, sörf yapanı, bomba atanı, kar topu fırlatanı, deniz anası fırlatanı var. Peşlerinden koştururken bazen sinir olabilirsiniz. Yakalayamadığını zombiler ormana kaçıp saklanacak yeni yerler buluyorlar. Bazen de yürürken uçurumdan aşağı düşüveriyorlar. Uçurumdan düşmeden önce yakalamak iyi fikir! Ayrıca havada uçan ve yerdeki  şeylere (yarasa, baykuş, kurt, yengeç, deniz anası, yarasa vs.) çarparsanız biraz başınız dönüyor. En iyisi önce bu minik yaratıkları avlamak (onlardan da ufak miktarlarda para kazanıyorsunuz) ve zombileri ondan sonra avlamaya başlamak. Çeşitli meydan okumalar gün içerisinde karşınıza çıkabiliyor. Bu meydan okumaları kabul ederseniz fazladan ödüller sizi bekliyor. Bu meydan okuma görevleri şu kadar miktarda para toplamak, şu kadar zombiyi şu silahla vurmak, bu kadar hayvanı öldürmek gibi şeyler olabilir. Ayrıca oyunun Türkçe versiyonu da mevcut. Yani dil açısından kimseye sorun olmayacaktır.

Zombie Cathers Beach
Zombi Avcıları Sahil
Zombie Catchers Snow
Zombi Avcıları Karlı Bölge
Zombie Catchers China Town
Zombi Avcıları Çin Bölgesi
Zombie Catchers Lagoon
Zombi Avcıları Gölet

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.