Beter Böcek Filminin Devamı Geliyor

Tim Burton’un yönettiği 1988 yapımı korku-komedi filmi Beter Böcek (Beetlejuice)’in devamının çekileceği haberi hem heyecanlandırdı hem de biraz endişelendirdi. Yıllar sonra çekilen devam filmlerinde sadece görsel efektlerin ön plâna çıktığı ve hikâyeye pek önem verilmediği düşünülürse benim kafamda şöyle bir soru oluştu: Acaba Beter Böcek 2’de saçma bir senaryoya sahip devam filmlerin arasında kaybolup gidecek mi yoksa neredeyse otuz yıldır unutulmayan Beter Böcek filminin başarılı bir devamı olabilecek mi? Filmde bir kaza sonucu ölen bir çiftin, evlerine yerleşen insanları uzaklaştırmak istemeleri ve bunun sonucunda başlarına gelenler anlatılıyordu. Yeni aileyi evlerinden kovmayı başaramayan, üstelik hayalet olarak bu aileye kazanç kapısı sağladıklarını keşfeden çiçeği burnunda ölü çiftimiz Beetlejuice’den yardım isterler ama Beetlejuice’in yardım etmekten çok farklı düşünceleri vardır.

İkinci film hakkında şimdilik söyleyebileceğim şeyler sınırlı. Yönetmen Tim Burton, senaristler Seth Grahame Smith ve David Katzenberg olarak görünüyor. İlk filmde Lydia Deetz karakterini canlandırmış olan Wiona Ryder şimdilik oyuncu kadrosunda resmî olarak görünen tek isim. Tim Burton bu filmin çekilebilmesinin tek yolunun Michael Keaton’un rolünü tekrar canlandırması olduğunu söylemişti. Keaton’da Mart 2014’te devam filmlerinden sadece bu filmler ilgilendiğini belirtmişti. İki taraf gönüllü olduğuna göre problem yok gibi geldi bana. 15 Aralık 2014’te Tim Burton, filmin devamının geleceğini onayladı ve bazı tanıdık yüzleri de göreceğimizi söyledi. Eva Green’in de oyuncular arasında yer aldığına dair bir söylenti var. Henüz bunun doğrulanmadığını eklemek istiyorum.

“Sevdiğim ve özlediğim bir karakterdi (Beetlejuice), ayrıca Michael ile çalışmayı da özledim. Sadece bir tane Beetlejuice var. Senaryo üzerinde çalışıyoruz. Michael ile çalışmayı gerçekten çok istiyorum.” ~Tim Burton

Elbette Tim Burton ile Michael Keaton’un birlikte çalıştıkları tek film Beter Böcek değil. Batman, Batman Dönüyor filmlerini bu birlikteliğe örnek verebilirim. Yine de 1992 yılından bu yana aynı projede yer almadılar bu yüzden Beetlejuice 2’nin yönetmeni neden bu kadar heyecanlandırdığını anlamak zor değil. 2016 yılı için, araya başka projeler girdiğinden, filmin geleceğini söylemek zor olsa da bu kadar seneden sonra iki veya üç yıl beklemek problem olmasa gerek. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak

IMDB

Cinema Blend

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.