En İyi Komedi Filmleri Listesi

1-) “Pardon”

Pardon Filmi
Pardon Filmi

Komedi filmleri konusunda paylaşılan yazılarda hep ilk sıralarda yabancı yapımlar yer alsa da, Türk filmlerinden “Pardon” filmi bence ilk sırayı hak ediyor. Pardon, Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin gibi ünlü tiyatro oyuncularının yer aldığı oldukça kaliteli bir komedi filmi. Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin konusuna gelirsek, yıllar boyu askerden kaçan İbrahim en sonunda eniştesi tarafından ihbar edilince askere götürülür. Acemilik eğitimi bitince bir arkadaşının yanına uğrar fakat peşine taktığı polisler onların başına işlemediği suçları yıkacak ve bu sadece yıllar sürecek bir yanlış anlamanın başlangıcı olacaktır.

2-) “Hangover”

Hangover I,II,III
Hangover

Bu film serisi, bazılarımız için artık gına getirecek kadar çok bilinse de izlemeyen arkadaşlar için izlemesi en zevkli olacak film serilerindendir. Her filmde ayrı bir macera, ayrı bir şehir ve inanılmaz olaylar yaşanır. Bu film bekarlığa veda partisi düzenleyen bir grup gencin yaptıkları çılgınlıklar üzerine kurulu ve senaryosuyla oldukça ilgi çeken başarılı bir yapım. İzlemeyen arkadaşlara mutlaka izlemelerini tavsiye ederim.

3-) “Meet The Parents”

Zor Baba
Meet The Parents filmi

Türkçeye “Zor Baba” olarak çevrilen film ailecek izlenecek en iyi filmlerden bir tanesidir. Hangi kız babası damat adayını çok sever? Fakat bu sefer durum çok farklı. Eski bir CIA ajanı olan kızın babasını ikna etmek kolay olmayacaktır. Durum komedilerinin sık işlendiği, Robert De Niro’nun güzel filmlerindendir.

4-) “Raising Arizona”

Raising Arizona - Arizona Junior
Raising Arizona – Arizona Junior

Coen kardeşlerin yönettiği 1987 yapımı film gösterime girdiği zaman da oldukça ilgi uyardırmış ve zamanla kült filmler arasına girmiştir. Nicholas Cage’in baş rollerde oynadığı film aynı zamanda Arizona Junior olarak da adlandırılıyor. Sürekli suç işleyen bir serseri, her gün fotoğrafını çeken kadın polise evlenme teklif eder ve suç işlemeyi bırakır. Evlenen çiftin çocukları olmayınca çocuk kaçırmaya karar verirler.

5-) “K9”

k9 filmi
k-9 filmi

James Belushi’nin baş rolünde olduğu bu filmde, bir uyuşturucu satıcısını yakalamak isteyen polis mecburen bir alman kurduyla ortak olur. Komedi böylelikle başlamış olur. Hakkında ayrıntılı bir yazı yazdığımız bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Dilerseniz yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.