Jurassic World 2 Hakkında Son Gelişmeler

Jurassic World 2
Jurassic World 2

Jurassic World II filminin yapımına Şubat 2017’de, Hawaii’de başlanıyor. Filmin asıl çekimleri Londra’da devam edecek ki bu seri için bir ilk diyebiliriz. Yönetmen koltuğunda, daha önce The Impossible (Kıyamet günü, 2012) ve A Monster Calls (Canavarın Çağrısı, 2016) filmlerini yönetmiş olan Juan Antonio Bayona’yı görüyoruz. Senaryo ise Colin Trevorrow ve Derek Connolly’ye ait. Jurassic World 1’in yönetmeni Colin Trevorrow, yönetmenlik tercihini daha uzak bir galakside kullanmaya karar vermişti: Yıldız Savaşları: Bölüm 9. Kendisi, filmin devamı için orijinal Jurassic Park filminden Sam Neil’in canlandırdığı Alan Grant’ın şu sözlerinden esinlendiğini belirtmişti:

“Dünya o kadar değişti ki onu yakalamak için koşturup duruyoruz.  Bir sonuç çıkartmak istemiyorum ama dinozorlar ve insanlar aralarında 65 milyon yıllık bir evrim olan iki tür. Şimdi birden karşı karşıya geldiler. Neler olabileceği hakkında herhangi bir fikrimiz olabilir mi?”

Yeni Jurassic World filminde şimdiden iki oyuncunun isimleri kesinleşmiş durumda: Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard. Filmin yapımcılığını da Steven Spielberg ve Frank Marshall üstlenmiş durumda. Ayrıca Jeff Goldblum ( Dr. Ian Malcolm) kadroda yer almak istediğini de belirtti. Yani filmde Dr. Malcolm’u görürsek şaşaırmamalıyız ama görmesek de şaşırmamalıyız. Filmde yer alıp almayacağı kesinleşmiş değil. Filmin 22 Haziran 2018 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Trevorrow’un şu sözlerine de kulak vermek lazım:

“Bir adada sadece insanları kovalayıp duran bir grup dinozorla ilgili olmayacak. Hızları göz kamaştıracak. Olay sadece eğlence parklarıyla sınırlı kalmamalı. İş eğlence sektörünün de ötesine geçebilmeli. Ya herkes bu kaynaktan faydalanırsa? Dünya çapında 15 işletmenin dinozor ürettiğini varsayarsak ne olur?”

Hawaii, Jurassic World 2
Hawaii

Kaynak

Jurassic Outpost

Coming Soon

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.