Karışık Aile – İlk Randevu Ne Kadar Kötü Olabilir?

Karışık Aile (Blended)
Karışık Aile (Blended)

Adam Sandler ve Drew Barrymore’dan izlemeye değer bir aile komedisi filmi. Türkçeye “Karışık Aile” olarak çevrilen Blended filminin yönetmeni Frank Coraci. Çektiği filmlerin yarısında Adam Sandler’ı görmek mümkün. Jim Friedman ve Lauren Reynolds tanışma randevusuna giderler ama ne yazık ki ikisi de birbirlerine tahammül edemediklerini fark ederler. Hayatlarının en kötü randevusu bile denilebilir. Jim’in 3 kızı, Lauren’in iki oğlu vardır. Jim’in eşi kanserden vefat etmiştir ve Lauren sorumsuz kocasından ayrılmıştır. İki aile, arkadaşlarının iptal ettikleri bir Afrika gezisine çıkarlar ve tatil boyunca birbirleriyle vakit geçirmek zorunda kalırlar. Üstelik bu öyle sıradan bir gezi değildir, kaynaştırma tatilidir. Evlenmek isteyen çiftlerle onların çocuklarının yeni ebeveynler ile kaynaşması amaçlanmaktadır. Kötü giden randevudan sonra bir arada bile bulunmak istemeyen Jim ve Lauren ile beş çocuğun başlarından geçen komik olayları gülerek izleyeceğinizden eminim.

Jim ve 3 kızı (Blended, Karışık Aile)
Jim ve 3 kızı (Blended, Karışık Aile)

Öncelikle bu film hakkında yapılan eleştirilere değinmek istiyorum. Film bence çok eğlenceli ve gerçekten izleyenin kafasını dağıtıp, rahatlatıyor. Hak ettiği puan, ona verilenden daha fazla. Adam Sandler’ın filmlerini saçma veya çocukça bulabilirsiniz. Bu durum filmi izlemeye değersiz kılmaz. Bu filmlerin de amacı budur zaten. Genelde ailecek seyredilecek güzel filmler. Çoğumuz Testere tarzı vahşet filmlerini sevmiyoruz, bunun içinde üzgün değilim. (Çoğumuz dedim ama umarım gerçekten çoğumuz hoşlanmıyoruzdur!) Herkesin mutlu bir son görmeye hakkı var. Hayat zaten yeterince sıkıcı olabiliyor ve çoğunlukla hüsrana uğrayabiliyoruz. Bu filmlerle, terslikler olsa da sonunda mutlaka mutlu sona ulaşacağımız hayali bizleri avutuyor. Ufacık bir teselli işte.

Karışık Aile (Blended)
Karışık Aile (Blended)

Adam Sandler ve Drew Barrymore’u birlikte izlemekten keyif aldıysanız size önereceğim iki filmleri daha var: 1998 yapımı Evlilik Öpücüğü (The Wedding Singer) ve 2004 yapımı 50 İlk Öpücük (50 First Dates). Evlilik Öpücüğü filminin de yönetmeni Coraci.

Randevularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk Randevu
İlk Randevu

Filmden çıkarabilceğimiz birkaç ders varsa kötü bir randevuya çıkmaktan sizi kurtaracak birkaç şeyi fark etmemizdir. Ne kadar doğru bilemem ama yine de o tavsiyeleri yazayım.

  • Dikkatinizi partnerinize verseniz iyi olur, ne de olsa bu buluşmaya onun için çıktınız. Televizyondaki maç ve film çok ilginç olabilir ama tekrar izleme şansınız var. Filmdeki gibi bir daha aynı kişiyle buluşma şansınız olmayabilir.
  • Yönetici gibi giyinmeyin. Bu karşınızdakini gerebilir. Sanki yönetici tarafından sorguya çekilen bir çalışan gibi hissettirebilirsiniz.
  • Karşınızdakinin içeceğini ASLA içmeyin. En samimi çiftler arasında bile bir tartışma konusu olabilecek bu durum, karşınızdakinin size bağırmasıyla sonlanabilir. Heyecanınızı yatıştırmanın başka yolları olduğuna eminim.
  • Randevuya çıkmadan önce en azından nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmadığını, hobilerini, fobilerini vs. öğrenmeye gayret gösterin ki konuşurken pot kırmayın.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.