Rögar Kapaklarını Batman Mi Çaldı ?

“Batman vs. Superman: Adaletin Şafağı” Filminden Komediler

Bir kere en başından komedi başlıyor. Adaletin Şafağı nedir ? Mehtabın Beşçayı olsa olmuyor mu ? Neyse, filme tabi ki gittim. Aklımda Batman valisinin açtığı o haklı dava vardı. Koskaca ilin adını çalmışlar sonuçta, isim hakkı neyse versinler. Film baştan sona inanılmaz efektlerle ve aksiyon sahneleriyle doluydu. Süperman şehrin yakışıklı kahramanı, Batman ise dünyalı olmanın ezikliği içinde kıskançlıktan televizyon başında tırnaklarını yiyor. Kripton Gezegenin’den gelip Batman’a her türlü atarı yapan, bütün kızları peşine takan Superman; Batman’in üşenmeyip kendi özel formülüyle imal ettiği, kriptonit gaz fişekleriyle mamasını yeni yemiş kedi gibi bayılıyor. Batman’in ise ağırlık olarak rögar kapağı kullandığı gözümden kaçmıyor. Adamda para var. Git adam akıllı ağırlık al veya yaptır! Kaçak gaz fişeği üretmeyi biliyorsun şerefsiz. Filme gitmeden bir kaç hafta önce bizim sokaktaki rögar kapaklarının çalınması yüzünden biraz sinirliyim tabi. Düşeceğiz sonra Millî Eğitim Bakanlığının altından çıkacağız.

Batman VS Superman funny
Batman VS Superman

Hollywood filmleri çok iyi oluyor doğrusu. THY’nin reklamını da araya sıkıştırmışlar. Birde dünyayı ele geçirmek isteyen manyak genç, zengin ve güçlü biri var. O da nereden bulduysa kriptonit çözmüş bir yerden. Süperman’in bin katı hayvan gibi bir yaratık yapıp dünyayı ele geçirmeye çalışıyor. Yalandan Batman’la Süpermeni  birbirine takıp keyfine bakıyor. Birbirine giren ikili ortalığı dağıtıyor. Kentsel dönüşüm ekibi gibi kavga eden ikili, yaklaşık ikiyüz duvarı ve kolonu haşat ediyor. Batman yediği dayaktan, Süperman kriptonit gazlarından kafayı bulunca birden eski bir olayı hatırlıyorlar ve barışıyorlar. Bu sırada kriptonit malzemesinden üretilmiş beş bina boyundaki canavar azmanı elektirik tellerini yiyor, otobüsleri kürdan yapıyor. Sen misin bunu yapan diyen ve bir anda kan kardeşi olan ikili de canavar azmanını durdurmaya çalışıyor.

Canavar Azmanı
Canavar Azmanı

Yakıcı bakışlarıyla Süperman, gözlerinden ışınlar saçsa da canavarımız pek etkilenmiyor. Batman zaten gariban dünyalı. Bir anda Süperman’le beraber uzaya çıkan canavarımız orada Süperman’in ağzına öyle bir şamar atıyor ki, Süperman Tokat yollarına bakarak hayallere dalıyor. İşte tam carta bayrağını dikeceklerken Süperman uzayda aldığı temiz radyasyonla kendine geliyor. Dünya’ya dönerek lağımda bulduğu kriptonitten yapılma mızrağı canavara sokuyor. Filmde böylece bitiyor. Gerçekten izlenmesi gereken bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum. İyi seyirler. (Rögar Kapaklarını Batman’in çalıp çalmadığı hala bilinemiyor.)

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.