Betizmmm Kimdir? Betül Demirkaya Kimdir?

“Betizmmm” adını kullanan Betül Demirkaya, Avrupa’da dolaşıp insanları rahatsız eden kadın olarak Twitter ve Ekşi Sözlük gündemine oturdu. Peki Betizmmm yani Betül Demirkaya Kimdir? Betizmmm Kaç Yaşında? Betizmmm Nereli?

Betizmmm – Betül Demirkaya – Betizmmm Kimdir?

Betizmmm Kimdir? Betül Demirkaya Kimdir?

Betizmmm adı ile tanınan ve instagram’da çektiği video ile ülke gündemine oturan Betül Demirkaya, Avrupa’da Ukrayna’da yaptığı gezi sırasında insanları rahatsız edip video çekerek tepkiye neden oldu. İnstagram sayfasında 1,1 milyon takipçisi olan Betizmmm, 22 yaşında ve aslen Azerbaycan Türkü’dür.

Betizmmm Kimdir - Kaç Yaşında - Nereli
Betizmmm Kimdir?- Kaç Yaşında?- Nereli?

“Betizmmm” kullanıcı adı kullanan ve sosyal medya fenomeni olan ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi‘nde eğitim gören Betül Demirkaya, üniversiteye ilk başladığı yıllarda arkadaşları ile kısa videolar çekmeye başlamıştır. Betizmmm yani Betül Demirkaya; Demet Akalın, İlyas Yalçıntaş, Aleyna Tilki, İbrahim Tatlıses ve İdo gibi pek çok kişiden nasıl engel yediğini anlattı.

betizmmmm – Betül Demirkaya

İdo Tatlıses’in sosyal medyada da büyük ilgi gören dansı hakkında ”ya senin baban çiğ köfteyi tavana yapıştırıyor” diyen Betül Demirkaya daha sonra İdo Tatlıses tarafından engellenmiş. Daha sonra Demet Akalın‘ın eski eşi Okan Kurt‘un 40 tane TIR almasına ilişkin yaptığı paylaşıma ise “senle 41 oldu” yorumunu yapınca Akalın tarafından da engellenmiştir. Avrupa’da insanları rahatsız etmesi ile de gündeme gelince ekşi sözlük’te kendisi hakkında kötü yorumlarda bulunulmuştur.

İşte Gündeme Geldiği O Video;

işte o yorumlardan bir tanesi;

“dun arkadasin ukrayna da cektigi story lerden olusan bir videosunu izledim, hala kendime gelebilmis degilim, aslinda cok gormemek lazim, uzun yıllardır ülkede hukum suren siyasal islam’in gen artiklari artik buyumus ve bir yetiskin olmuşlardir. videodaki sahis belli ki vizesiz oldugu icin tercih ettiği ukrayna da cok eğlenmiş. her bir saniyesinden buram buram bayagilik ve basitlik akıyor, lakin bir bakiyorsunuz 1,1m takip ediyor arkadasi, bu da baska bir kalite göstergesi. bazi seyler gubre oluyor da ekolojiye dogaya bir faydasi oluyor, maalesef bu kadar bile dünyaya faydasi yok. yakinda ukrayna’ya da vize uygulanır. “

Glaron – Ekşi Sözlük Yazarı

Ekşi Sözlük’te Betizmm Başlığı ===> https://eksisozluk.com/betizmmm–5247817

Betizmmm İnstagram Hesabı ===> https://www.instagram.com/betizmmm/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.