Yeni Yıla Kötü Girmeyin !

Yeni yıla saatler kala herkes planlarını yaptı ve güzel bir gece geçirmenin eşiğine geldi. Fakat bu gece olanlar yine olacak. Trafik kazaları, alkollü sürücüler, taciz olayları, kavgalar, yaralamalar, silah atanlar kısacası aşayiş olaylarının dorukları yaşanacak, bizde uyaralım dedik. Tacizcilere karşı alınabilecek çok bir önlem olmasa da kadınlara tavsiyem bir elekto şok cihazını basın boğazlarına sonra çağırın polisi başka bir şekilde bu şerefsizlere engel olunamaz. Mutlaka şikayet edin. Şikayet edin ki başka insanlara, kadınlara, çocuklara yapmasınlar.

Yılbaşı Tacizcileri
Yılbaşı Tacizcileri

En önemlisi gittiğiniz eğlence mekanına araç ile gitmeyin. Her ne kadar ben kullanmam taksiye binerim deseniz de alkol şişede durduğu gibi durmaz binip gitmeye kalkarsınız.

Yeni Yıl Alkol Cezaları
Alkol Kontrolü

Bir çok insan evde yılbaşını kutlayacak çünkü içinde insanlığa dair duygular barındırmayan insanların ortaya döküldüğü bir gün bugün. Evde kutlarken de yemek, kuruyemiş, meyve, çay falan derken hazımsızlık problemleri yaşabilirsiniz. Her şeyden azar azar ve vakitlice tüketmekte fayda var. Bu sayede yeni yıla rahat uyanırsınız. Özellikle kuruyemiş badem, fıstık, fındık  ve leblebi gibi şeyler hazımsızlık yapar, aynı zamanda vücuttaki suyu bitirirerek kabızlığa bile sebep olabilir.

Kuruyemiş Fiyatları
Kuruyemiş

Eğlence mekanlarında kutlayacak arkadaşlara ise alkolün sınırını ayarlamaya çalışşınlar çünkü ertesi sabah dünyanın en kötü duygularıyla uyanabilirsiniz. Ayrıca tüm paranızı harcayıp yeni yıla beş parasız girmeyin.

Akşamdan Kalma Sendromu
Akşamdan Kalma Sendromu

En son olarak mutlu yıllar diliyorum. Umarım bunlardan hiç biri başınıza gelmez güzel bir gece geçirerek yeni yıla girersiniz ve mutlu bir sabaha uyanırsınız. Herkese mutlu ve sağlıklı yıllar…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.