11.22.63 Geçmişinizle Savaştığınızda, Geçmiş de Karşılık Verir.

Tarihi değiştirme gücünüzün olduğunu hayal edin. “Tavşan deliğine” doğru bir yolculuğa çıkar mıydınız?

Bu sekiz bölümlük mini dizide Jack Epping (James Franco) sıradan bir lise öğretmenidir ve 22 Kasım 1963 yılına geri dönüp John F. Kennedy cinayetini önleme görevi ona aittir. Jake, belki de 20. yüzyılın en büyük gizemini çözmek için -JFK’yı kim öldürdü- geçmişte yaşamaya gönüllüdür ve bu cinayeti durdurabilecek midir? Jake tarihi yeniden yazmaya çalışırken geçmişin de değişime direndiğini ve kendisini durdurmak için her şeyi yapmaya hazır olduğunu fark edecektir. Stephen King’in romanından uyarlanan dizi hakkında bilmeniz gereken bazı küçük maddeler bulunuyor.

  • Jake Epping baş rolünü oynayan James Franco, aynı zamanda bu serinin yapımcılarından biri.
  • 22 Kasım günü bir başka zaman yolculuğu hikâyesi ile de ilgili. Doctor Who’nun 1963 yılındaki prömiyeri 22 Kasım 1963 yılında, Geleceğe Dönüş 2 filminin prömiyeri 22 Kasım 1989’da ve Uzay Yolu: İlk Temas’ı prömiyeri de 22 Kasm 1996 tarihinde yapıldı.
  • Lokantanın olduğu sahneler Oliver ve Huron caddesinin köşesindeki Guelph Ont’da çekildi.
  • James Franco ve Chris Cooper, Örümcek Adam filmlerinde oynadılar. Franco Örümcek Adam (2002), Örümcek Adam 2 (2004) ve Örümcek Adam 3 (2007) filmlerinde Harry Osborn; Cooper ise İnanılmaz Örümcek Adam 2 (2014) filminde Harry’nin babası Norman Osborn rolündeydi.

Jake Epping psikolojik bunalımdadır ve kendini kaybolmuş hisseder. Eski karısı taşınmış, öğrencileri kendisi sallamıyor ve kitabı da başarısız olmuştur. Dostlarından biri, Al Templeton, ona 1960 yılına götüren bir zaman deliği olan bir tavşan deliği gösterir. Jake’in tüm yapması gereken, 1960 yılında geri dönerek suikastı durdurmak ve daha güzel bir gelecek yaratmaktır. Jake bu görevi tamamlamak amacıyla deliğe girer ama daha sonra keşfedeceği üzere geçmişi değiştirmek hayal edebildiğinden daha tehlikeli bir görevdir.

Kaynak

Stephen King

IMDB

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.