The Witness for the Prosecution – Beklenmeyen Şahit

The Witness for the Prosecution
Agatha Christie

Mammoth Screen ve Agatha Christie Productions Ltd.’in sunduğu ve Agatha Christie’nin kısa bir hikâyesinin televizyon uyarlaması olan “The Witness for the Prosecution” konusu kısaca şu şekilde: 1920’lerin Londrası. Bir katil, oldukça acımasız ve kana susamış. Kurban ise görkemli ve zengin Emily French. Bütün kanıtlar katil olarak bütün mirasını bıraktığı genç bir adamı gösteriyor: Leonard Vole.  Emily’nin kendini işine adamış olan kahyası Janet Mclntyre’nin duruşmada bulunmasının hikâyesi bu. Leonard ise bilmecelerle dolu şarkıcı kız Romaine’in kendi masumiyetini kanıtlayacağı yönünde oldukça ısrarcı. Leonard’ı savunmakla görevlendirilmiş avukat ise John Mayhew ve Kral’ın danışmanı Sir Charles Carter.

İki bölümlük bir drama olarak gösterilecek olan Agatha Christie’nin bu kısa hikâyesi, diziye de adını veriyor. Sarah Phelps [And There Were None (2015), Boş Koltuk (2014)] tarafından yazılan ve yönetmenliğini Julian Jarrold’un [Müstehcen Çizmeler (2005), Aşkın Kitabı (2007)] yaptığı dramanın yapımcılığını Colin Wratten’ın [The Musketeers (2014), One Of Us] üstlendiği dizi BBC One’da 2016’nın sonlarına doğru gösterilecek.

The Witness for the Prosecution
Kim Cattrall (Emily French)

Yukarıdaki resimde gördüğünüz oyuncu Kim Cattrall, zengin dul Emily French’i canlandırıyor. Diğer oyuncular da şu şekilde sıralanıyor: Toby Jones (Detectorists, Marvellous, Tinker Tailor Soldier Spy), Andrea Riseborough (Bloodline, Birdman, Oblivion), Kim Cattrall (Sensitive Skin, Sex and the City), David Haig (The Thick Of It, Mo, My Boy Jack), Billy Howle (The Sense of an Ending, The Seagull, Cider with Rosie) ve Monica Dolan (Appropriate Adult, Eye In the Sky, The Casual Vacancy).

Oyuncular ve Rolleri

Kim Cattrall – Emily French

Toby Jones – John Mayhew

Andrea Riseborough – Romaine

Billy Howle – Leonard Vole

Monica Dolan – Janet Mclntyre

David Haig – Sir Charles Carter

Hayley Carmichael – Alice

Hudson – Emily French’in muhteşem kedisi

Kaynak

Agatha Christie Resmî İnternet Sitesi

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.